Historie sukcesu

Patrick o swojej karierze w BODE – Lokalizacja Niemcy

Wiek
29 lat

W BODE od
2020 roku

Aktualne stanowisko
Kierownik zakładu

Opowiedz nam krótko o sobie i swoim obecnym stanowisku w BODE. Jak trafiłeś do BODE?

Nazywam się Patrick, mam 29 lat i mam jedną córkę. W BODE już w młodości dano mi możliwość wzięcia na siebie dużej odpowiedzialności. Obecnie zarządzam zakładem zatrudniającym ponad 300 pracowników. Dołączyłem do BODE cztery lata temu poprzez tradycyjną ścieżkę aplikacji (oczywiście online).

Czy mógłbyś opisać nam swoją karierę zawodową?

Jeśli chodzi o moją karierę, zawsze szybko działałem. Ukończyłem studia licencjackie i magisterskie w ramach studiów dualnych na kierunku budowy maszyn, zdobyłem doświadczenie w produkcji i ostatecznie rozpocząłem pracę w Bode. Po dołączeniu do BODE kontynuowałem szybkie tempo, po krótkim czasie byłem odpowiedzialny za obszar produkcji, a następnie od 2023 roku za cały zakład.

Co zmotywowało Cię do ubiegania się o pracę w BODE?

BODE zrobiło na mnie wrażenie swoją płaską hierarchią i szybkim podejmowaniem decyzji. To nie była tylko pusta obietnica: zostałem spontanicznie zaakceptowany już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ale było jeszcze lepiej: od pierwszego dnia obdarzono mnie niezwykle wysokim poziomem zaufania i pozwolono mi działać i organizować rzeczy niezależnie. Tak pozostało do dziś i to właśnie sprawia, że praca w BODE jest dla mnie tak przyjemna i ekscytująca.

Jakie zadania należą do Twojej codziennej pracy?

Mój dzień jest dobrze zorganizowany. Rano koncentrujemy się bardziej na kwestiach operacyjnych - w końcu produkcja musi działać. Należą do tego nasze codzienne spotkania ze wszystkimi działami na temat wyników i problemów z poprzedniego lub bieżącego dnia.

Po południu sytuacja na produkcji uspokaja się, a zadania stają się bardziej strategiczne. Oznacza to, że siadamy razem w zespołach projektowych i opracowujemy nowe linie produkcyjne, odbywamy spotkania z producentami maszyn i urządzeń oraz zazwyczaj zajmujemy się jeszcze nudnymi sprawami administracyjnymi.

Bez względu na to, jak bardzo zajęty jest mój terminarz, zawsze jestem otwarty na to, co inni mają do powiedzenia. Często przychodzę do moich koleżanek i kolegów i rozmawiamy - czasami nie tylko o pracy.

Co szczególnie cenisz w swoim obecnym stanowisku?

Różnorodność zadań i tematów, nad którymi pracujemy wraz z zespołem.

Jak zorganizowana jest praca zespołowa w BODE?

Kiedy mówię o moim zespole, postrzegam siebie mniej jako lidera, a bardziej jako równorzędnego członka. Każdy ma swoje zadania, które wykonuje i wspólnie pracujemy nad tym, by stawać się coraz lepszymi. Wspieramy się nawzajem jako zespół i dopingujemy w trudnych sytuacjach. Jeśli ktoś utknie w martwym punkcie, wspólnie szukamy rozwiązań, zachowując zdrowego ducha rywalizacji między sobą.

Czy osobiście korzystałeś z programów szkoleniowych lub rozwojowych?

Jestem żywym przykładem tego, jak BODE szkoli swoich pracowników. Zacząłem jako kierownik projektu, a mój potencjał został dostrzeżony bardzo wcześnie. Opracowaliśmy indywidualny plan rozwoju, aby wzmocnić moje kompetencje przywódcze. Krok po kroku powierzano mi coraz większą odpowiedzialność. Obecnie jestem jednym z najmłodszych kierowników zakładu w BODE i cieszę się pełnym wsparciem moich kolegów.

Jakiej rady udzieliłbyś nowym pracownikom, którzy dopiero rozpoczynają pracę w BODE?

1. Dobrze dogaduj się z zespołem w zakładzie!!!
2. Znajdź „starego wyjadacza”, który wyjaśni ci, co sprawia, że BODE dobrze działa.
3. Zobacz, kto zaczynał razem z Tobą i podziel się swoimi doświadczeniami.